SPRAWDŹ NOWĄ JAKOŚĆ PŁATKÓW CROWNFIELD!
Zmieniamy się dla Was! Nowa jakość płatków śniadaniowych Crownfield to więcej pełnego ziarna, mniej cukru, brak oleju palmowego i więcej witamin. Zacznij dzień z płatkami Crownfield - to gwarancja zdrowych i zbilansowanych śniadań dla całej rodziny!
Hej, tu Julek z Choco Kulek!
Nasze Choco Kulki, czyli chrupiące płatki zbożowe o smaku czekoladowym zawierają aż 51% pełnego ziarna!
Czym jest pełne ziarno?
Julka słów kilka o pełnym ziarnie - oznacza to, że ziarna w całości wraz ze swoją łupinką, zawierającą dodatkowe wartości odżywcze, zostały wykorzystane do przygotowania mąki pełnoziarnistej, z której wypieczone zostały nasze płatki.
Właściwości pełnego ziarna:
Mąka pełnoziarnista i wszystkie produkty, które ją zawierają to bogactwo wartości odżywczych. Mąka pełnoziarnista zawiera dużo więcej białka, błonnika, wapnia, żelaza, cynku i magnezu niż mąka pszenna. Dlatego warto włączyć do swojej codziennej diety produkty z pełnym ziarnem. Zawarte w nich składniki są niezbędne w diecie zarówno dzieci, jak i dorosłych.
Hej, tu Żyrafa Kasia!
Nasze Choco Muszelki, czyli chrupiące płatki o smaku czekoladowym zawierają aż 33% pełnego ziarna!
Żyrafa Kasia przypomina, że w naszych płatkach znajdziesz kakao certyfikowane RA!
Certyfikat Rainforest Alliance (RA) daje gwarancję, że kakao wykorzystane w naszych produktach zostało wyprodukowane bez szkody dla środowiska naturalnego i gospodarki. Co ważne, mamy również wpływ na poprawę warunków życia i pracy rolników.
Uzyskanie certyfikatu to długi i skomplikowany proces, jednak przy produkcji naszych płatków od początku zależało nam na tym, by każdy ich składnik pochodził ze zrównoważonych upraw.
Hej, tu Małpka Bartuś!
Nasze Space Cookies, czyli chrupiące płatki o smaku czekoladowym zawierają aż 40% pełnego ziarna!
Małpka Bartuś stoi na straży orangutanów, dlatego w naszych płatkach nie znajdziesz także oleju palmowego!
Jaki jest związek oleju palmowego i orangutanów?
Pod plantacje palmy olejowej, z której produkowany jest olej palmowy wycina się kilometry lasów tropikalnych. Najwięcej plantacji znajduje się na Borneo i Sumatrze – to właśnie tam swój dom mają orangutany. By dokładnie oczyścić teren pod kolejne plantacje, najczęściej podkłada się pożary, w których codziennie traci życie kilkadziesiąt orangutanów. Przez popularność oleju palmowego, orangutany aktualnie są zagrożone wyginięciem.
Dlatego w naszych płatkach nie ma oleju palmowego!
Hej, tu Pszczółka Ulka!
Nasze chrupiące płatki z dodatkiem miodu zawierają aż 74% pełnego ziarna!
Pszczółka Ulka przypomina, że pszczoły pełnią w przyrodzie jedną z najważniejszych ról!
Nie tylko produkują miód, ale zapylają także większość roślin, wpływając na jakość plonów – czyli ostatecznie na smak i ilość warzyw oraz owoców na naszych talerzach!
Jak powstaje miód?
Powstaje z nektaru kwiatów. Jedne pszczoły są odpowiedzialne za dostarczenie nektaru do ula, a inne, które pracują w środku ula przerabiają nektar na miód. Ostatecznie krople miodu lądują w plastrach, gdzie spędzają jeszcze trochę czasu, by odparowała z nich woda.
Warto dodać, że na konsystencję miodu ma wpływ wilgotność powietrza – im bardziej wilgotno, tym miód będzie bardziej lejący.
Produkty pełnoziarniste powinny pojawiać się w naszym menu codziennie. Sięgnij po nowe płatki Crownfield i zacznij dzień od miski pełnej smaku i wartości odżywczych!
POZNAJ NASZE PRODUKTY
Od zbóż do płatków
Ziarna zbóż pozyskiwane do produkcji płatków Crownfield pochodzą z najlepszych upraw i poddawane są dokładnej selekcji. Większość z płatków przechodzi proces ekstruzji. Do tego procesu wykorzystuje się ciepło, wilgoć i wysokie ciśnienie, dzięki czemu płatki zwiększają swoją objętość i formowane są w najróżniejsze kształty.
Zboża w Polsce
Jakie zboża dominują w Polsce?
Najbardziej popularne zboża w Polsce to owies, pszenica, jęczmień, żyto oraz pszenżyto.
Uprawia się przede wszystkim odmiany jare i ozime. Zboża jare to rośliny jednoroczne – wysiewane wiosną, zakwitają jeszcze w tym samym sezonie. Zboże ozime natomiast, wysiewa się jesienią, a zakwitają w kolejnym sezonie.
CZY WIESZ, ŻE...?
ŻYTO
Początkowo uważano żyto za chwast – dlatego zaczęto je uprawiać znacznie później niż pszenicę czy jęczmień.
PSZENICA
Najpopularniejsze zboże uprawne na świecie to pszenica! Stanowi podstawę wyżywienia 35% ludności na świecie.
AMARANTUS
To najstarsze zboże uprawne na świecie. Już Aztecy uprawiali amarantus, nazywając je „królewskim ziarnem”.
KOMOSA RYŻOWA
Komosa ryżowa została doceniona już przez Inków, nazywano ją nawet „złotem Inków”.