Lidl mądry wybór
Główna treść

Działania na rzecz społeczności lokalnych

5

Nasza firma od wielu lat aktywnie działa w zakresie szeroko pojętej odpowiedzialności społecznej. Wierzymy, że jesteśmy w stanie pomagać i realnie wpływać na to co dzieje się w naszym otoczeniu. Wszystko co robimy jest spójne z naszym podstawowym założeniem: w trosce o lepsze jutro.         

Bieg Lwa 2016

2

Bieg Lwa to impreza sportowa otwarta dla wszystkich biegaczy z Polski i zagranicy, odbywająca się każdego roku w Tarnowie Podgórnym w sąsiedztwie firmy Lidl Polska. Obecność firmy Lidl podczas Biegu Lwa to już prawdziwa tradycja. Jesteśmy razem od samego początku, z roku na rok zwiększając swój udział w wydarzeniu. W minionej edycji również nas nie zabrakło! Każdego roku przygotowujemy dla biegaczy pakiety regeneracyjne – dodajemy sportowcom energii naszymi owocami, słodkościami jak również dbamy o odpowiednie nawodnienie organizmu dostarczając wodę Saguaro. Jak co roku w wydarzeniu brali udział nasi pracownicy, którzy przyjechali na bieg z różnych stron Polski.

Bieg na Tak 2016

3

W tym roku nad poznańską Maltą już po raz piąty odbył się charytatywny bieg integracyjny: Bieg na Tak – Run Of Spirit. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Na Tak, od wielu lat wspierające osoby z niepełnosprawnością intelektualną na każdym etapie życia. W tym roku Lidl miał przyjemność wspierać bieg po raz pierwszy. Ideą wydarzenia jest integracja sportowa uczestników z różnym stopniem niepełnosprawności i osób zdrowych. We wszystkich biegach wystartowało ponad 1000 zawodników a wśród nich  blisko 200 osób z niepełnosprawnością. Biegaczom tego dnia kibicowały tłumy a Lidl jako sponsor wydarzenia zaopatrzył uczestników w owoce, słodycze oraz pieczywo.

Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa

5

Doroczny Piknik Rodzinny Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej to już prawdziwa tradycja. Wydarzenie jest doskonałą okazją do spędzenia czasu z rodziną, przyjaciółmi i współpracownikami. Każdego roku w pikniku uczestniczy nawet kilkaset osób. Organizatorzy szczególnie dbają o najmłodszych, przygotowując dla nich wachlarz atrakcji i zabaw. Lidl troszczy się o podniebienia wszystkich uczestników, dostarczając owoce, słodycze i soki. W tym roku przygotowaliśmy dla dzieci również lody.

Szkoła im. Willy'ego Brandta 2016

4

11 czerwca 2016 roku odbył się doroczny festyn organizowany przez Szkołę im. Willy’ego Brandta w Warszawie, w którym brali udział uczniowie, ich rodziny i przyjaciele szkoły. Placówka wspiera dialog polsko-niemiecki oraz jest miejscem spotkań odmiennych kultur i tym samym kształtuje w dzieciach tolerancję dla inności. W ramach wydarzenia wszyscy uczestnicy mieli okazję nawiązać nowe relacje, poczuć wspaniałą atmosferę szkoły oraz spędzić czas w gronie rodziny i przyjaciół. Na dzieci z kolei czekały liczne atrakcje jak przejażdżka konna, malowanie buzi, czy wielka loteria z nagrodami. Lidl już po raz kolejny wspierał wydarzenie, dostarczając wszystkim dzieciom słodycze, przekąski, napoje i gadżety.